Tom XXV (25) mangi Kuroshitsuji autorstwa Yany Toboso kontynuuje wątek Music Hall. Czy jednak występy Phantom Five będą w stanie przebić te S4? I co może z tego wyniknąć? Czy Elizabeth w końcu powróci? Aby się tego dowiedzieć trzeba koniecznie sięgnąć po ten tom.
Zespół Ciela Phantom Five mierzy się z S4 na popularność. Młody panicz nie zawaha się użyć wszelkich dostępnych środków – w tym także nowych wynalazków Sullivan. Jak zwykle idzie do celu po trupach, nie oglądając się za siebie jak przystało na psa królowej. Nadal jednak nie wiadomo gdzie podziewa się Lizzie. I czy przyparty do muru Blavat nie stanie się bardziej niebezpieczny? Ciela i Sebastiana czeka także ponowne spotkanie ze Żniwiarzami. Natomiast sam koniec tomu przejmują w swe stery książę Soma oraz Agni. Muszę przyznać, że autorka ponownie wykazała się fenomenalnym wyczuciem napięcia kończąc w taki sposób tom, że aż ręce świerzbią, żeby sięgnąć po następny. Jak to w przypadku jej fabuły bywa odpowiedź na jedne zagadki powoduje następne. A tym razem widać, że szykuje się grubsza afera. Atmosfera wyraźnie mrocznieje, zwłaszcza widać to w zestawieniu z wcześniejszym optymizmem księcia Somy.
Tom czyta się bardzo przyjemnie, historia wciąga. Choć kto z rywalizacji zespołów ostatecznie dominuje nie jest chyba zaskakujące to autorka potrafi to tak przedstawić, że jednak jest to ekscytujące i ciekawe. Tłumaczenie jest wysokiej jakości, nie znalazłam również błędów. Na obwolucie mamy jednego ze Żniwiarzy, a pod tradycyjnie alternatywna wersja tym razem w konwencji „mrocznego złodzieja”. Na kolorowe stronie mamy Ciela, Sebastiana oraz całe Phantom Five.
Wydawnictwo Waneko jest praktycznie na bieżąco z wydawaniem mangi Kuroshitsuji – w Japonii najnowszy tom to XXVI (26) i wyszedł w grudniu 2017 roku. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej natomiast można wyczuć, że fabuła całości zbliża się do punktu przełomowego i oczekiwanie na coraz to nowe tomy może się nieco dłużyć. Niewątpliwie jednak warto, bo akcja robi się coraz ciekawsza.
Ocena: 7/10
Magdalena Ostrowska
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Waneko.
Najnowsze komentarze