Ciepła, bajkowa opowieść o tym  jak leczyć ludzkie serca. Opowieść o pokucie, życzeniach oraz przyjaźni. JPF postanowił zabrać nas na niesamowitą opowieść pod tytułem Kobato spod ręki rysowniczek CLAMP. Zapraszam do poznania tego niezwykłego świata.

Poznajemy ciepłą i serdeczną choć nieco niezdarną osobę – Kobato Hanato, ma za zadanie uleczyć cierpienie ludzkich serc.  Dzięki temu będzie mogła spełnić swoje życzenie. Jednak ze względu na swoją beztroską naturę, potrzebuje pomocnika, który pomoże jej się odnaleźć w zagmatwanym świecie ludzi.  Zostaje jej przydzielony opiekun – Ioryogi, który pomagając naszej bohaterce ma odkupić swoje winy. Został on zaklęty w pluszowego psa za swoje postępowanie.

Na swojej drodze Kobato spotyka wielu smutnych ludzi, którym stara się pomóc wywołując i u czytelnika uśmiech na twarzy.  Ale nawet ona zaczyna czuć różne emocje i przywiązywać się do ludzi, gdy rozpoczyna pracę w przedszkolu. Jak się rozwinie ta opowieść? Zapraszam do przeczytania mangi!

Manga jest narysowana śliczną kreską charakterystyczną dla rysowniczek CLAMP, która pięknie współgra z ciepłą i pokrzepiającą opowieścią. Całość prezentuje się naprawdę wspaniale, a dbałość o szczegóły urzeka.

Doskonała  opowieść na pokrzepienie własnego serca i wzruszenie, wystarczy tylko otworzyć umysł i dać się ponieść pięknu opowieści, która czaruje pozytywnym spojrzeniem i uwodzi piękną kreską.  Polecam każdemu kto potrzebuje plastra na cierpienia swojego serca. To taki idealny ciepły i słodki okład.

Ocena: 8/10

Paulina Lus Borkiewicz

Za egzemplarze do recenzji serdecznie dziękuję wydawnictwu J.P.Fantastica.