Zachęcamy do zapoznania się z listą nowości wydawniczych Novae Res. Wśród ostatnich premier znajdziecie m. in. literaturę obyczajową, młodzieżową, dziecięcą, kobiecą,  science fiction, sensację oraz podróże.

Zdradzony błękit — Sławomir Fryszkiewicz

zdradzony-blekit_okl

Przypadkowe spotkanie, a może uknuta w szczegółach intryga?

Paweł jest trzydziestokilkuletnim nauczycielem języka angielskiego. Świeżo po rozwodzie nie bardzo umie się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Został mu jeszcze miesiąc wakacji, więc postanawia wyjechać do Krakowa.

W pociągu spotyka atrakcyjną blondynkę, która składa mu dziwną propozycję – chce, żeby wysiadł z nią na najbliższej stacji, gdzieś w Polsce. Początkowo nie zgadza się, ale ostatecznie opuszcza razem z nieznajomą pociąg, pchany jakąś niezrozumiałą siłą. Czas pokaże, czy była to słuszna decyzja…

Kukiełki i dusze — Wojciech Terlecki

kukie%e2%94%bceki-i-dusze_okl

Czasy, o których rozmyśla Stephen Hawking, postulując ideę transferu świadomości, są prawdopodobnie w zasięgu naszego życia.

Kukiełki i Dusze to opowieść rozgrywająca się w najbliższej przyszłości, gdzie dzięki stale rosnącej mocy obliczeniowej komputerów możliwe będzie znacznie lepsze wykorzystanie Internetu i świata wirtualnego.

Wysoko rozwinięta technologia, skomplikowane systemy, łącza przenoszące bohaterów do alternatywnej rzeczywistości, samosterujące się maszyny, badania kliniczne, eksperymenty balansujące na granicy etyki i prawa, wskrzeszanie umarłych i klonowanie ludzi – to wszystko znajdziecie na kartach tej powieści.

Patagonia — Tadeusz Wodzicki

patagonia1_okl

Kolejna książka Tadeusza Wodzickiego zapoznaje polskiego Czytelnika z mało znanym w naszym kraju rejonem świata – ciągnącą się przez Chile i Argentynę – Patagonią. Autor szczegółowo opisuje swoją podróż po tym rejonie Ameryki Południowej. Zabiera nas najpierw do chilijskiej, a potem do argentyńskiej części Patagonii, opisując piękno przyrody, panujące na miejscu zwyczaje kulturowe i kulinarne oraz zapoznając Czytelnika z historią tych terenów. Szczególną wartość mają opisy cudów natury, takich jak park Torres del Paine, miasto Puerto Madryn czy Ziemia Ognista. Bardzo interesujące są również opisy lodowca, na którym lód pod wpływem słońca zmienia swój kolor na niebieski. Całości dopełniają liczne zdjęcia Jana Rewskiego, dokumentujące podróż po Patagonii.

Tadeusz Wodzicki jest z zawodu informatykiem. Działalność pisarską rozpoczął po zakończeniu kariery zawodowej. Debiutował powieścią „Brudna wolność”.

Klamki i dzwonki — Magdalena Knedler

klamki_i_dzwonki_okl

Eliza Ostaszewska, poetka utrzymująca się z pracy w bibliotece, właśnie wydała tomik swoich wierszy, a zaprzyjaźniony pub zorganizował jej wieczór autorski. Nie jest jej jednak dane nacieszyć się sukcesem, ponieważ już nazajutrz odbiera tajemniczy telefon ze szpitala. W jednej chwili dramatyczna przeszłość gwałtownie wkracza w jej życie i całkowicie je zmienia.

Co się wydarzy, gdy unikająca bliskich związków trzydziestolatka z dnia na dzień zostanie matką nastoletniej dziewczynki? Jak artystka, kochająca literaturę i sztukę absolwentka kulturoznawstwa, poradzi sobie z prowadzeniem firmy? Czy będzie potrafiła dokonać właściwych wyborów?

Magdalena Knedler w nowym wydaniu – mocno obyczajowym i miłosnym – udowadnia nam, że o uczuciach można pisać z humorem, ale i na poważnie, już z pewnością nie ckliwie i bez tony cukru. I, co najważniejsze, historia nie straci swoich „uzdrawiających” właściwości. Bez wątpienia powieść ta sprawdzi się jako pigułka na chandrę i odskocznia od zgryzot i smutków.

Agnieszka Pohl, Obsesyjna Biblioteczka

 Magdalena Knedler – Autorka powieści „Pan Darcy nie żyje”, „Winda” i „Nic oprócz strachu”. Za powieść „Pan Darcy nie żyje” otrzymała nominację w kategorii „debiut” do nagrody Emocje 2015, przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za najciekawsze lokalne wydarzenie kulturalne roku i nominację do nagrody WARTO 2016 przyznawanej przez wrocławską Gazetę Wyborczą. Recenzentka i redaktorka współpracująca z portalami kulturalno-informacyjnymi. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Nigdy nie jest za późno — Katarzyna Janus

nigdy-nie-jest-za-pozno_okl

ONA – Zuza, lat 45, rozwiedziona lekarka, matka studiujących bliźniaków. Ładna, ciepła, z lekką nadwagą w przeszłości, obecnie BMI w normie. Lubiana przez pacjentów i przyjaciół, ale nieco znużona swoim życiem. Czuje się jak chomik w kołowrotku.

ON – Maks, bogaty przedsiębiorca, początkowo podający się za kucharza. Pół Polak, pół Niemiec. Rozwiedziony przed czterema laty, z chwilową niechęcią do kobiet.

Spotykają się w nadmorskiej miejscowości w dość niefortunnych okolicznościach. Początkowo nie pałają do siebie sympatią, jednak opatrzność styka ich ze sobą ponownie, tym razem na niemieckiej wyspie Föhr, i wówczas sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót.

Fioletowy plecak i trzy herbaty — Łukasz Szopa

fioletowy-plecak-i-trzy-her_okl

Trzy podróże, trzy herbaty i jeden podróżnik. Turysta? Wędrowiec? Pielgrzym? Łukasz Szopa, Polak, świeżo upieczony absolwent austriackiej szkoły średniej, dwa razy w towarzystwie przyjaciół, a raz samotnie wyrusza na Wschód. Każdy kolejny wyjazd jest lepiej przygotowany, lecz mimo to zawsze stawia na jego drodze niespodzianki. Jak młody, niedoświadczony człowiek poradzi sobie w krajach byłych republik radzieckich? Czy uda mu się bez szwanku powrócić do domu z włóczęgi po Kirgizji, Kazachstanie, Mongolii, Armenii czy Gruzji?

Książka stanowi zapis wspomnień sprzed ponad dwudziestu lat, a gawędziarski, swobodny tok opowieści daje czytelnikowi szansę na przeniesienie się wraz z autorem w czasie i przestrzeni. Doświadczenia problemów, przed którymi stawał podróżujący pozbawiony Internetu, telefonów komórkowych i możliwości wcześniejszego zbadania warunków panujących w byłych republikach tuż po rozpadzie ZSRR dla wielu z czytelników mogą okazać się niezwykłe.

Santa Rosa — Marek Górny-Marguson

santa-rosa_okl

Spokojnym Toruniem wstrząsa fala morderstw. Miejscowa policja próbuje namierzyć sprawców, jednak śledztwo utknęło w martwym punkcie. W pobliżu wszystkich popełnianych zabójstw jest detektyw Mark Wolski. Szybko staje się on jednym z podejrzanych, ale też sam wszczyna śledztwo, które z biegiem czasu coraz ściślej wiąże się z jego rodzinną tajemnicą…

Czy toruńskie morderstwa mają jakikolwiek związek z zagadkową śmiercią polskiego archeologa w tureckiej świątyni Santa Rosa? Kto stoi za działalnością tajemniczego Zgromadzenia Trójcy, równie starego jak zakon templariuszy? Kim wreszcie jest piękna i błyskotliwa dziewczyna, która pojawia się w towarzystwie Marka w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach?

Marek Górny-Marguson – Urodził się w Toruniu w 1958 roku. Racjonalizator i były działacz ,,Solidarności”. Miłośnik przyrody, literatury oraz historii antycznej. Autor wierszy i cyklu opowiadań.

Slatron. Przeznaczenie — Aleksandra Szymaniak

slatron_okl

Salamina w wieku sześciu lat została adoptowana. Jej pochodzenie owiane jest tajemnicą ̵ nie wiadomo, kim byli jej rodzice ani gdzie się urodziła.

W dniu szesnastych urodzin okazuje się, że Salamina nie jest zwykłą nastolatką. Posiada niezwykłe moce, które będzie musiała nauczyć się kontrolować. Wszystko wyjaśni się podczas pobytu w szkole dla… postaci nadludzkich.

Kiedy było już ciemno i dobrze po dwudziestej, odprowadził mnie do pokoju. Zatrzymaliśmy się przed drzwiami. Przyjrzał mi się uważnie, lekko się uśmiechnął i prawie niezauważalnie zbliżył do mnie na tyle blisko, że czułam jego ciepło bijące od ciała i miętowy oddech na skórze.
Wzdrygnęłam się, a on zaśmiał.

– To było świetne popołudnie. Dobrze się bawiłem.

– Ja też – powiedziałam cicho.

Przysunął się jeszcze bardziej, a nasze twarze dzieliły już centymetry. Moje policzki płonęły, a dłonie miałam lepkie od potu. Byliśmy sekundy od pocałunku. Chłopak nie przestawał się zbliżać.

Nazywam się Aleksandra Szymaniak. Urodziłam się 22 września 2000 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Moją największą pasją jest pisanie, aktorstwo oraz taniec. W wolnych chwilach czytam oraz oglądam seriale amerykańskie. Książkę „Slatron. Przeznaczenie” tworzyłam półtora roku. Piszę także krótkie opowiadania, aby ćwiczyć i rozwijać umiejętności. Mam nadzieję, że moje „pióro” przypadnie Wam do gustu.

 

Detektyw Tufnell i Balon — Magdalena Gabinet, Agnieszka Jaglińska

detektyw_tufnel_okl_

Detektyw Tufnell i jego pies Balon mają za zadanie odnaleźć zaginioną muszlę ślimaka. W tym celu spróbują przeprowadzić dokładny wywiad z jej właścicielem, który… ma niestety problemy z pamięcią. Na szczęście sympatyczny detektyw i na to ma swoje sposoby: sprytnie naprowadza ślimaka, aż ten przypomina sobie kolejne elementy historii.

Tekst opowiadania został napisany w języku angielskim i polskim. Bogato ilustrowana książka przeznaczona jest do pomocy w nauce języka angielskiego i adresowana przede wszystkim do dzieci w wieku 4-8 lat oraz do ich rodziców.

Detective Tufnell and his dog Balloon’s task is to find the missing snail shell. In order to do this he’ll have to perform a thorough interview with the owner, who unfortunately, has problems with his memory. Luckily, the sympathetic detective has his own ways of cleverly guiding the snail until he remembers more elements of the past.

Written in Polish and English, this richly illustrated book is designed to help you to learn English and is aimed at children aged between 4-8, and their parents.