Przed świętami wydawnictwo Zysk i S-ka wydało aż 8 nowych książek! Wśród nowości wydawnictwa znajdziecie wspaniale i bogato wydaną „Błękitną kropkę” Carla Sagana, która opowiada o eksploracji Układu Słonecznego. Aaron Mahnke niczym Stephen Spielberg (i przyjaciele) stworzył w swojej książce „The world of Lore. Potworne istoty” coś na wzór „Strefy mroku”, tylko pogłębionej, poszerzonej i mocno zakorzenionej w historii. „Melodia Litny. Rozdroża cienistego szlaku” to wciągająca i brawurowa powieść fantasy, która ma szansę trafić do kanonu polskiej literatury fantastycznej. A to nie wszystko zachęcamy do zapoznania się z pełną listą nowości 😉

Błękitna kropka
Carl Sagan

Pasjonująca opowieść o eksploracji Układu Słonecznego oraz szansach na kolonizację kosmosu

W Kosmosie Carl Sagan tylko „rzucił okiem” na wspaniałą tajemnicę Wszechświata i udostępnił ją Kosmosie milionom ludzi na  całym świecie. W Błękitnej kropce, oszałamiającej kilkuset barwnymi ilustracjami kontynuacji tamtego bestsellera,  słynny astronom kończy swoją rewolucyjną podróż przez przestrzeń i czas. Przyszłe pokolenia będą spoglądać wstecz na naszą epokę jako czas, w którym ludzka rasa wreszcie w radykalny sposób pokonała nową granicę – kosmiczną przestrzeń. W swojej książce Sagan śledzi romantyczną historię naszego startu w kosmos i ocenia przyszłość, która otworzy się przed nami, kiedy już skolonizujemy nasz system planetarny i wyruszymy dalej, do odległych galaktyk. Autor niezwykle sugestywnie udowadnia, że eksploracja i osiedlenie się człowieka na innych światach, w tym także zaludnienie nieznanych jeszcze galaktyk, nie jest ani fantazją, ani luksusem, ale raczej koniecznym warunkiem przetrwania ludzkiego rodzaju.

„Fascynująca… Zapadająca w pamięć… Odkrywcza… Być może najlepsza z książek Sagana!”
„The Washington Post”

Lore. Potworne istoty
Aaron Mahnke

Fascynująca podróż po świecie pełnym przerażających monstrów z legend i… rzeczywistości.
Mieszkają w cieniu – w głębi lasu, w mroku nocy, w ciemnych zakamarkach naszych umysłów. Mówią o nich legendy i przesądy, średniowieczne zabobony i bajania przekazywane z pokolenia na pokolenie: o wilkołakach i wendigo, poltergeistach i wampirach, goblinach i mściwych duchach.

W tej pięknie ilustrowanej książce gospodarz bestsellerowego podcastu „Lore” i serialu jest naszym przewodnikiem  w fascynującej podróży po historii tych przerażających stworów, badającym nie tylko legendy, ale także to, co one mówią o nas samych.

Aaron Mahnke prowadzi nas na odludne tereny Pine Barrens w New Jersey, zamieszkiwane przez osławionego diabła o czerwonych ślepiach. Pokazuje potworne przypadki kanibalizmu – niektóre oficjalnie udokumentowane, inne będące jedynie wytworem wyobraźni… być może. Odwiedza słabo oświetlone pokoje, w których odbywają się seanse spirytystyczne, europejskie wioski nękane przez gremliny, a nawet Key West na Florydzie, siedzibę  demonicznej lalki imieniem Robert.

W swojej książce Aaaron Mahnke uświadamia nam, że czasem prawda jest bardziej przerażająca niż najbardziej  wyszukane fantazje.

Melodia Litny. Rozdroża cienistego szlaku
Łukasz Jabłoński

Wilczy kieł dla morderców, byczy róg dla gwałtowników, wężowy język dla stręczycieli – magiczne tatuaże piętnujące zbrodniarzy wszelkiej maści. Czy odważysz się poznać wyklętych?
Wkraczającym na rozdroża cienistego szlaku nie dane jest rozkoszować się sielankową aurą czy towarzystwem śmiałków bez skazy. To przede wszystkim kręgi napiętnowanych morderców, rabowników czy nierządnic.
Łgarstwa, spiski i walka o wpływy – oto codzienność Bastionu.
Tam właśnie trafisz wespół z przywódcą osady, Thoregarem, oraz młodym banitą Malbo. Ostatni z wyklętych zapewne nieraz zająknie się na temat nieodległych czasów, gdy był jeszcze cesarzem Dwóch Oceanów. Czy Malbo zazna w Bastionie odmiany losu? Wsłuchaj się uważnie w historię jego ojca, której echa nawiedzają cienisty szlak, a być może zdołasz przewidzieć odpowiedź. O ile pozostali wyklęci darują Ci chwilę wytchnienia…

W głębokiej konspiracji. Tajne życie i labirynt lojalności szpiega KGB w Ameryce
Jack Barsky, Cindy Coloma

Fascynujące wspomnienia agenta KGB – opowieść o podwójnym życiu, trudnych wyborach, rozterkach
i zdradzie.

Jedna decyzja może zakończyć wszystko… lub doprowadzić do niespodziewanego odkupienia.

8 października 1978 roku obywatel Kanady William Dyson wysiadł z samolotu na lotnisku O’Hare w Chicago i skierował się ku kontroli celnej. Dwa dni później William Dyson przestał istnieć.Jego tożsamość została wymyślona przez KGB, to dzięki niej młody, ambitny agent z Niemiec Wschodnich miał  przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Plan się powiódł i tak narodził się nowy szpieg: Jack Barsky. Pracował w konspiracji przez kolejne dziesięć lat, realizując tajne operacje w czasie zimnej wojny… aż w końcu znalazł się w sytuacji, która postawiła pod znakiem zapytania wszystko, w co (jak mu się zdawało) dotąd wierzył. W głębokiej konspiracji ujawni tajemne życie człowieka bez ojczyzny, i opowie historię, której nikt się nie spodziewał.  Niesamowite spojrzenie na zdumiewającą podróż agenta KGB w czasie zimnej wojny. To wspomnienia, przewodnik  i dokument historyczny w jednym, doskonale opisujące paraliżujący charakter życia szpiega. Joe Weisberg, były oficer CIA, pomysłodawca i producent wykonawczy serialu „Zawód: Amerykanin”

Jako podwójny agent, który pracował przeciwko Rosji, myślałem, że słyszałem już wszystko. Potem usłyszałem historię Jacka.
Naveed Jamali, były podwójny agent i autor książki „Jak złapać rosyjskiego szpiega”

 Piołun na zapomnienie
Anna Trojanowska

Zasady, które złamie.
Męski świat, który zapragnie poznać.
Wróg, którego pokocha.

Rok 1895. Lea, młoda kobieta z prowincji, poślubia Józefa, statecznego aptekarza, i przenosi się do Warszawy.  Swojego męża ledwie zna. Lea ufa, że postępując zgodnie z naukami swej ciotki, stworzy szczęśliwą rodzinę.  Wkrótce przekonuje się, że wyniesione z domu umiejętności nie są przydatne, a jej znajomość leczniczych ziół to zdaniem Józefa przesądy. Wiele musi się wydarzyć, aby poznała siebie i zawalczyła o swoje miejsce w męskim świecie, jakim w owych czasach jest apteka. Niebezpieczna okazuje się również przeszłość, dawne sekrety męża, które Lea za wszelką cenę chce poznać…

Przed arką Noego. Nowa opowieść o potopie
Irving Finkel

 Odczytanie tekstu napisanego pismem klinowym na babilońskiej tabliczce rozpoczyna przełomowe śledztwo w sprawie jednej z najsłynniejszych opowieści na świecie – historii o potopie. Od czasów wiktoriańskich wiedziano, że historia Noego, opisana w Księdze Rodzaju i stanowiąca główny motyw w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie, wywodzi się ze znacznie starszej opowieści pochodzącej ze starożytnego Babilonu. Ale przez wieki prawda pozostawała nieznana. W 2009 r. Irving Finkel, kurator Muzeum Brytyjskiego i światowy autorytet assyrologii, dokonał sensacyjnego odkrycia. Odczytał tekst spisany pismem klinowym na glinianej tabliczce jakieś 3600 lat temu. Okazało się, że 60 wersów zawiera nowe szczegóły mitu o potopie. To prawdopodobnie pierwszy starożytny dokument opisujący kształt arki oraz szczegółowe dane dotyczące budowy łodzi, w której babiloński Noe – Atrachasis, król miasta Szurupak, ratuje się z wezbranych wód. W książce Przed arką Noego Finkel zabiera nas w pełną przygód podróż badawczą, otwierając drzwi do fascynującego świata starożytności.

Bajarka opowiada. Zbiór baśni całego świata
Maria Niklewiczowa

Książka pełna baśni wybranych spośród tradycji tysięcy krajów powstała dla tych, którzy chcą opowiadać, oraz dla tych, którzy zechcą baśni wysłuchać – i dorosłych, i dzieci. Znajdują się tu opowieści o różnym stopniu trudności, dzięki czemu można je dopasować do każdego słuchacza, są także niezwykle różnorodne. Opowiedziane przez Marię Niklewiczową i zilustrowane przez Marię Orłowską-Gabryś nieprawdopodobne historie zachęcają do baśniowych podróży po całym świecie.

To klasyczne wydanie wielu czytelników pamięta z dzieciństwa – teraz powraca w nowej odsłonie, by najmłodsze pokolenie również mogło się zachwycić cudowną mocą baśni.

„Zbiór baśni — to podstawowy repertuar bajarza”.
Maria Niklewiczowa, bajarka Marianna

Jak Zosia została pianistką, cz. II
Maria Strzykowska

Druga część nowatorskiego podręcznika do nauki gry na fortepianie dla dzieci
Preludia, walce i scherza,
Czasami melodie „od serca”.
Życie nie znosi pustki i ciszy,
Życie to muzyka na 88 klawiszy.
„Kakl Zosia Została pianistką cz. II”, to zbiór gam, pasaży, kadencji i kompozycji opracowanych przez muzyka i pedagoga Marię Strzykowską. Prócz metodycznie przemyślanych ćwiczeń wzbogacających naukę gry na fortepianie,
znajdziesz tu również ulubione utwory dla dzieci i młodzieży oraz muzyczne ciekawostki.

„Każdy, kto sumiennie ćwiczy grę na instrumencie – osiągnie sukces”.
Maria Strzykowska