Przedstawiamy sześć nowych tytułów od wydawnictwa Nasza Księgarnia, które w styczniu zagoszczą na półkach księgarni! Wśród nich znajdziecie garść guzików, nieco kolorów i książki które pomogą Wam odkrywać świat oraz rzecz jasna zapewnią sporo miłej lektury!

Guzikowa książka

Oto guzik.

Ciekawe, co się stanie, gdy go naciśniesz.

Znajdziesz tu i guzik do śpiewania, i guzik do łaskotania, a także niegrzeczny guzik oraz tajemniczy biały guzik. Wciśnij je wszystkie i przekonaj się, co cię spotka.

Wyrusz w magiczną podróż, w której drogę wskazują kolory i dobra zabawa. Prawdziwie interaktywna książka pobudzająca wyobraźnię!

Historia kolorów

Dlaczego cesarze rzymscy nosili purpurę?
Który barwnik robi się z rozgniecionych chrząszczy?
Dlaczego rzekę Chicago zabarwia się na zielono?
Każdy odcień, od cynobru po grynszpan, opowiada własną historię.
Weź udział w barwnej podróży i odkryj, jaką rolę kolory odegrały w dziejach.

Atlas cudów świata

Uruchom wyobraźnię i wyrusz w pełną przygód podróż dookoła świata.

Na każdym kontynencie zobaczysz oszałamiające cuda przyrody bądź wytwory ludzkiego geniuszu. Poznasz 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Zdobędziesz Mount Everest, opuścisz się na dno Rowu Mariańskiego, przemierzysz Dolinę Śmierci i zwiedzisz Zakazane Miasto – wystarczy, że pozwolisz tej książce pobudzić twoją fantazję.

„Atlas cudów świata” jest bogato ilustrowany i zawiera setki faktów oraz ciekawostek.

Tak wiele rzeczy. So Many Things

Zwierzęta, ubrania, kwiaty, owoce i warzywa, środki transportu, potrawy, narzędzia to tylko wybrane rzeczy, które Maya Hanisch zilustrowała w swym oryginalnym i nowoczesnym stylu. Wspaniała pierwsza encyklopedia z setkami szczegółów i drobiazgów. Tę dwujęzyczną książkę, polsko-angielską, można przeglądać godzinami i poznawać dzięki niej świat!

Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1

Paski komiksowe z przygodami Mafaldy, małej argentyńskiej dziewczynki zatroskanej sprawami świata, doczekały się wreszcie pełnej dwutomowej edycji w języku polskim. Tworzone przez Quino (Joaquína Salvadora Lavado) w latach 1965–1973 dzieła przetłumaczył Filip Łobodziński, który we wstępie wyjaśnia:

„Już pierwsza historyjka zdradza nam, że wprawdzie bohaterka jest jeszcze dzieckiem, ale świat i jego problemy traktuje bardzo poważnie. Znacznie poważniej niż dorośli. Mafalda jest orędowniczką demokracji, sprawiedliwości społecznej i pokoju. Łatwo dostrzega hipokryzję polityków i mediów, domyśla się podskórnych mechanizmów, które rządzą światem wbrew temu, co zwykliśmy nazywać prawami człowieka”.

Mafalda, choć została wymyślona ponad pół wieku temu, jest ze swoim krytycznym stosunkiem do rzeczywistości oraz feministyczną postawą bohaterką na wskroś współczesną.

Ronja, córka zbójnika

Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników.

Ekranizacji tej ulubionej lektury dzieci i dorosłych podjęło się słynne Studio Ghibli. Ilustracje zawarte w książce nawiązują do telewizyjnej animacji.