Życie często podsuwa nam zadziwiające pytania. Kiedy poszukujemy odpowiedzi, wyruszamy w fascynującą, pełną przygód i zasadzek podróż. „Jak długo trwa teraz?” to najnowsza książka niezwykle popularnej i lubianej serii magazynu „New Scientist”, znanej w Polsce z bestsellerów takich jak „Dlaczego pingwinom polarnych nie zamarzają stopy” i „Czy jest coś, co jada osy?”. Czytelnicy i korespondenci magazynu po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zadając mnóstwo arcyciekawych pytań i udzielając pasjonujących wyjaśnień.

Dlaczego nie kichamy podczas snu? Czy da się zgasić Słońce? Jak młodo można umrzeć ze starości? Po co zebrom paski? Dlaczego woda w sedesie czasem się rusza? I czy odciski palców człowieka zmieniają się z wiekiem?

http://bit.ly/jak-dlugo-trwa-teraz

Znajdziesz tu dosłownie wszystko – od fal grawitacyjnych po wspomnienia złotej rybki. Będziesz się doskonale bawić, a niepostrzeżenie przyswoisz sporą dawkę wiedzy z różnych dziedzin nauki. Nad niektórymi kwestiami na pewno sam się kiedyś głowiłeś. Inne mogą cię kom­pletnie zaskoczyć. Skąd drzewa wiedzą, kiedy zrzucać liście? Dlaczego bańki mydlane tak się mienią? Gdzie się kończy tęcza? Co sprawiło, że Pluton przestał być planetą? I dlaczego lód jest śliski – a czasem lepki?Na każde drobne czy ważkie pyta­nie jest tu odpowiedź – a czasem nawet kilka.

Ta zabawna i mądra, ale nie przemądrzała książka to istny koktajl rozrywki i wiedzy. Przeczytaj koniecznie – teraz!