Przedstawiamy dwa sierpniowe tytułu od wydawnictwa Uroboros, które mieliśmy przyjemność objąć swoim patronatem! Podróżniczka Arwen Elys Dayton – czyli drugi tom cyklu Poszukiwaczka, oraz tytuł, na którego ponowne wydanie czekało wielu czytelników – Szamanka od umarlaków Martyny Raduchowskiej!

Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich

Quin Kincaid jest Poszukiwaczką. To wielki honor i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ale to, czego się dowiedziała w noc swojej Przysięgi, zmieniło jej świat na zawsze.
Życie Quin zostało bowiem zbudowane na oszustwie. Tradycja Poszukiwaczy okazała się nie tyle szlachetna, ile brutalna i bezwzględna. Ojciec dziewczyny jest mordercą. Jej wuj – kłamcą. Jej matka – ofiarą. A chłopiec, którego kiedyś kochała, pogrążył się w zemście, mając na swojej liście także jej rodzinę.
Jednak Quin nie jest sama. Shinobu, jej najlepszy przyjaciół i ukochany, to teraz jedyna osoba, której może zaufać. Jedyna osoba, która chce poznać prawdę o Poszukiwaczach równie rozpaczliwie jak Quin.
Ale im głębiej będą grzebać w przeszłości, tym mroczniejsza będzie ich teraźniejszość. Wśród zaginionych dawno temu rodzin Poszukiwaczy i niebezpiecznych sojuszów czai się bowiem coś o wiele groźniejszego: złowrogi plan rozpoczęty wiele pokoleń temu, zdolny unicestwić tradycje Poszukiwaczy na zawsze.

Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.

Lektura z watrką fabułą i wieloma zaskakującymi zwrotami akcji. Czytelnicy Kami Garcii, Tahereh Mafi i Marie Lu docenią [Podróżniczkę].

„Booklist”

O Poszukiwaczce:

 Katniss i Tris polecaliby.

TeenVouge.com

Ta książka nie sprawi zawodu.

USAToday.com

Fani Niezgodnej Veroniki Roth, Legendy Marie Lui Igrzysk śmierci Suzanne Collins – wasza kolejna obsesja nadchodzi.

„School Library Journal”

Ta zapadająca w pamięć powieść pełna jest sekretów, niebezpieczeństwa i romansu.

Kami Garcia, współautorka cyklu Kroniki Obdarzonych

Wielowątkowa, pełna akcji opowieść o przetrwaniuiu i przygodzie. Poszukiwaczka to idealna lektura dla fanów Gry o tron.

Tahereh Mafi, autorka cyklu Dotyk Julii

Medium ma w życiu przerąbane. Medium, które nie chce być medium, ma przerąbane w dwójnasób. Medium bez powołania, za to z awersją do duchów, ma przerąbane wzdłuż, wszerz i naokoło.

Ida Brzezińska świetnie wie, czego chce: normalnego życia. I gdyby to od niej zależało, w jej rodzinie na pewno nie byłoby ojca maga, matki czarownicy, babki jasnowidzki ani ciotki medium. Ani bez mała dwudziestu pokoleń podobnych wariatów. Tymczasem jednak – o, zgrozo – są. A geny sumiennie robią swoje, obdarzając Idę równie nadprzyrodzonym co niepożądanym szóstym zmysłem. Do tego jeszcze wredny, podły Pech o sadystycznych skłonnościach z upodobaniem krzyżuje jej plany, wpycha w szpony apodyktycznej ciotki, nęka stałą obecnością umarłych i wplątuje w aferę, od której na kilometry czuć pieprzem i imbirem – zapachem czarnej magii.

Postawmy sprawę jasno – Ida nie ma Pecha.
To Pech ma Idę.

źródło opisu: www.fabrykaslow.com.pl