Z przyjemnością przedstawiamy tego tygodniowe premiery wydawnictwa Genius Creations –  „Dobro złem czyń” antologia pokonkursowa, „Trupojad i dziewczyna” Ahsana Ridha Hassana i „Zatopić Niezatapialną” Anny Hrycyszyn.

Czarny Kot przebiegł Adrianie drogę. Kiedy go zobaczyła i spojrzała w kocie ślepia, straciła kontrolę nad kierownicą i swoim życiem. Skończyło się to śmiertelnym wypadkiem. No, prawie śmiertelnym.

Obudziła się w tajemniczym świecie, który wydawał się utkany z mitów, baśni, legend i snów. Kraków leżący w tej rzeczywistości jest miastem podobnym, lecz innym niż ten, który zapamiętała. Nad miastem króluje potężny Monastyr, zamieszkiwany przez kapłanów i morloqów. Adriana spotyka przerażających władców miasta, diabolicznego Konsyliarza, legenadarnego Kostucha, a nawet Śmierć i Jej Uczennicę. Wszyscy oni jednak boją się jej, gdyż Adriana jest w tym świecie Panią Klątwą, istotą o niezmierzonej mocy.

Adriana podejmuje się rozwiązania tajemnicy Trupojada, który terroryzuje miasto. Za przewodnika ma jedynie Czarnego Kota.

Rozrywka w najlepszym wydaniu. Subtelna groza namalowana niezwykle wyrazistymi, wręcz plastycznymi opisami. Akcja pędząca na złamanie karku. A w tle Kraków, który od dzisiaj nie będzie już taki jak dotychczas. Chociaż przede wszystkim „Trupojad i dziewczyna” jest zręcznie utkaną baśnią o potędze miłości. Przeczytałem jednym tchem.
Rafał Cuprjak,
autor Po drugiej stronie, Mamusiu przecież byłam grzeczna

Jollienesse Rożnowski, zwana przez przyjaciół Nes, dowodzi parowcem „Niezatapialna”. Pani kapitan i jej załoga są legendą w Palude. Córka skazanego opozycjonisty, od lat siejąca postrach w Krainie Tysiąca Jezior i Rzek, podbiła serca prostego ludu.

Władza jednak nie może dłużej tolerować jej istnienia. Świat ulega społeczno-ekonomicznym przemianom, a ambitny minister postanawia przykładnie ukarać buntowników. Nieubłaganie nadciąga koniec ery rzecznego piractwa.

W pogoń za „Niezatapialną” rusza kapitan Feliks Ucelli i dowodzona przez niego elitarna jednostka Straży. Pętla się zaciska, a sytuacja wydaje się bez wyjścia. Ale niełatwo zatopić „Niezatapialną”. A już na pewno nie uda się zatopić jej na wieki.

Przygodowy steampunk w pełnej krasie: parowce, nadchemia, pościgi, strzelaniny i – oczywiście – odrobina romansu.

Błyskotliwie napisana historia, z budzącymi sympatię bohaterami. Autorka sprawnie operuje motywami, których możemy spodziewać się w przygodowej powieści o piratach, dokładając jednak własne, unikalne spojrzenie. Dzięki temu otrzymujemy w tekście lekkie nuty i nostalgii za końcem epoki, i szerszego spojrzenia na świat, które razem czynią z „Zatopić Niezatapialną” powieść wyjątkową.
Michał Cholewa, autor cyklu Algorytm Wojny,  laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Czy historia „Niezatapialnej” jest szalona? Tak. Czy są w niej piękne kobiety? Tak. Pojedynki, hulanki w portowych karczmach i walki na śmierć i życie? Tak, przecież to opowieść o piratach! Jest też magia, miłość i steampunkowy klimat z parowcem w roli głównej. Najważniejsze jednak, że pod brawurą i feerią barw znalazłam coś, co bardzo cenię − kiedy Anna Hrycyszyn opowiada o życiu na statku, mam przyjemne uczucie, że wie, o czym mówi. I ja jej wierzę w każde słowo. A dobrze jest wierzyć komuś, kto wysyła nas w podróż łajbą pełną piratek, prawda? Aha, wspominałam o tym, że nas ścigają? Wskakujcie, opowiem wam później, przy szklaneczce rumu!
Marta Krajewska, autorka Idź i czekaj mrozów

Kiedy Geralt z Rivii miał dokonać wyboru pomiędzy jednym ZŁEM a drugim, wolał nie wybierać wcale. Uczestnicy konkursu literackiego „Dobro złem czyń” nie mieli takiej możliwości. Przedstawiamy Wam dziesięć spośród blisko dwustu nadesłanych opowiadań.

Opowiadania te są tak różne, że trudno znaleźć dla nich inny wspólny mianownik poza tym, że są DOBRE.

Czy można osiągnąć dobro, czyniąc zło? Czy cel uświęca środki? Czy dobro i zło to skrajne przeciwieństwa, czy tylko dwie strony tej samej monety? Oto dziesięć odpowiedzi na te pytania!

W skład antologii wchodzą opowiadania:
“Algorytm mniejszego zła”, Magdalena Kucenty
“Duchy Ziemi Obiecanej”, Dorota Dobrzyńska
“Od nagłej i niespodziewanej”, Łukasz Trykowski
“Kapelusz, garnitur i płaszcz z gabardyny”, Filip Laskowski
“Papierowe dusze”, Magdalena Kucenty
“Wkład własny”, Istvan Vizvary
“Sklepik z motylami”, Karolina Cisowska
“Dobra robota”, Maciej Oleszek
“Poławiaczka pięknych grzechów”, Justyna Lech
“Serendypia kontra skopolamia”, Sylwia Finklińska

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www wydawnictwa.